کتاب انسان ها و خرچنگ ها نوشته ژوزئه دوکاسترو

کتاب انسان ها و خرچنگ ها نوشته ژوزئه دوکاسترو

دسته بندی:

قیمت: رایگان

تعداد نمایش: 210 نمایش

حجم فایل: 1.80M

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 22 می 2020

به روز رسانی در: 26 جولای 2020

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

کتاب انسان ها و خرچنگ ها نوشته ژوزئه دوکاسترو

این داستان خواننده را به یکی از مناطق غربی اطراف برزیل می برد. این منطقه فقیر نشین در مرداب های شهر بزرگ رسیف به مدد ریشه دواندن درختانی کوچک به نام سرنا بوجود می آیدو جزایری مملو از گل و لای را تشکیل می دهد که برای عده ای قحطی زده، بیکار و فراریان مزارع پنبه و نیشکر حکم سرزمین را می یابد. ساکنان روبه تزاید این سرزمین همگی از یک چیز واحد رنج می برند و آن گرسنگی است.

داستان از زبان کودکی به نام زائو پائولو روایت می شود که با کنجکاوی زوایای مختلف این سرزمین مطرود را می کاود و با بیان روحیات یکایک ساکنین آن ابعاد مختلف آن مکان را به تصویر می کشد. همسایگانی که پیوندشان به یکدیگر بیش از هر چیز، مرهون گرسنگی و درد و رنج و مطرود بودن از جامعه است. در مقابل این کمبودها هر یک از این افراد تجربه ای منحصر به فرد از زندگی در میان ظلم و جنایت و حیله ها و نیرنگ ها وحق کشی ها دارد.

دراین میان، وجود مردی روشنفکر همچون کوم افلیج که از نگاهی ورای دیگرن رنج اطرافیانش را میبیند و بیان می دارد و با آینه ای کوچک همسایگانش را روانکاوی می کند سمبل آگاهی و نیروی عقلانی پویایی است که همچنان به بالندگی و رشد ادامه می دهد…

مشخصات فایل:

عنوان:انسان ها و خرچنگ ها
نویسنده:ژوزئه دوکاسترو
تعدادصفحات:۱۸۹
زبان:فارسی

در مورد این اثر نظر دهید